top of page
Ignacy Zalewski zdjęcie (czb, fot. M. Żaboklicki) (2).jpg

fot. Mateusz Żaboklicki

O mnie

Kompozytor muzyki poważnej, filmowej, teatralnej i radiowej, dyrygent. Laureat przeszło dwudziestu nagród na konkursach kompozytorskich, międzynarodowych i ogólnopolskich. Jego kompozycje zarejestrowano na 19 płytach CD, a wykonywane są
w najważniejszych polskich salach koncertowych i w większości krajów Europy oraz w USA, Chinach, Japonii, Singapurze
i Wietnamie. 

W latach 2009-2014 studiował kompozycję pod kierunkiem prof. Marcina Błażewicza na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, otrzymując dyplom z wynikiem celującym.
W latach 2014-2015 był uczniem prof. Krzysztofa Pendereckiego.
Ponadto w okresie studiów był uczestnikiem licznych kursów i warsztatów, prowadzonych przez prof. Wolfganga Rihma (Hochschule für Musik Karlsruhe), prof. Lowella Liebermanna (Mannes College The New School for Music, Nowy Jork) czy prof. Vladimira Scolnica (Jerusalem Academy of Music and Dance).

Autor muzyki do kilkudziesięciu produkcji: teatralnych, filmowych, telewizyjnych i radiowych. Na polu filmu i telewizji współracował m.in. z WFDiF, Netflixem, Bagatela Studio, Teatrem Telewizji TVP, TVP Kultura, Granator Studio. Sztuki teatralne z muzyką Ignacego Zalewskiego są wystawiane na deskach m.in. Teatru Dramatycznego, Teatru Żydowskiego, Teatru Collegium Nobilium
w Warszawie, Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatru Miejskiego w Gliwicach, Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Kompozytor stale współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.

 

Ignacy Zalewski od 2014 roku jest wykładowcą macierzystej uczelni. W kadencji 2020-2024 pełni funkcję dziekana Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki UMFC.

Ignacy Zalewski jest doktorem habilitowanym sztuki muzycznej
i profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Od 2020 roku prowadzi klasę kompozycji. Wykłada także praktykę wykonawczą muzyki nowej i jest kierownikiem artystycznym uniwersyteckiego zespołu muzyki współczesnej Chopin University Modern Ensemble.

bottom of page